PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748247}

Zwariować ze szczęścia

La pazza gioia
7,0 11 956
ocen
7,0 10 1 11956
6,2 11
ocen krytyków
Zwariować ze szczęścia
powrót do forum filmu Zwariować ze szczęścia

Dzieło!

ocenił(a) film na 9

Idąc do kina, spodziewałam się lekkiej komedii. Okazało się, że to jednak złożona historia tragikomiczna. Genialny! Wielowątkowa fabuła, nie ma chyba grupy i poważniejszego problemu społecznego, którego by nie poruszał. Bohaterki absolutnie fenomenalne, charyzmatyczne, bardzo niejednoznaczne i ciekawe. Pokochałam je od razu, obie są niesamowite i emanują potężną energią, nie da się ich zaszufladkować. Mimo to pod ich szaleństwem kryją się zwykłe, ludzkie oblicza, zmartwienia i nadzieje. W tym filmie nie ma czerni i bieli, porusza wręcz każdy aspekt życia, i to jest kino na poziomie! Moim zdaniem bije na głowę tegoroczne oscarowe produkcje.

winterplanet

Zgadzam się. Film zdecydowanie mnie zaskoczył, bardzo pozytywnie. Słodko, gorzki dramat.

ocenił(a) film na 7
norbercik022008

Dla mnie to też ogromna niespodzianka

winterplanet

Smutna historia podana z humorem. Łzy cisnęły mi się do oczu w wielu momentach, ale kiedy Donatella opowiadała Beatrice swoją historię, nie mogłam ich powstrzymać.

ocenił(a) film na 9
winterplanet

w 100% się z Tobą zgadzam. niby komedio-dramat, ale ten humor niczego nie wykrzywia, nie robi ze spraw poważnych banału, nie trywializuje. ten film bardzo łatwo można było zniszczyć cukierkowością, a na szczęście tak się nie stało. powstał obraz smutny aż do bólu, choć nie bez ironii czy półuśmiechu - ale ten uśmiech to jakby taka ostatnia próba radzenia sobie z poważnymi problemami. bardzo, bardzo dobre kino, podane w świetny, wręcz mistrzowski sposób.

użytkownik usunięty
winterplanet

Jestem świeżo po projekcji, ale film nadal we mnie "żyje". Podzielam opinie poprzedników, stąd nie będę powtarzał tego co powyżej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones